Soru-Cevap

Bu sayfada sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Sitemdeki fotoğraflar güncellenmiyor, nasıl çözerim?

Scriptimizde cache (önbellekleme) sistemi bulunmaktadır. Bu sistem siz değerli müşterilerimizin daha hızlı bir siteye sahip olmasını sağlar. Bu sorunu yaşadığınız zamanlarda Shift+F5 (Chrome için) çekiniz. Bu işe yaramazsa tarayıcınızın önbelleğini temizleyip siteye tekrar giriş yapın. Sorun devam ederse büyük ihtimalle CloudFlare kullanıyorsunuzdur. CloudFlare'ın kendine has bir cache (önbellekleme) sistemi bulunmaktadır. CloudFlare üzerinden de bu cache'leri temizlemeniz gerekmektedir. CloudFlare cache nasıl silinir öğrenmek için: https://blog.cliaweb.com/cloudflare-onbellek-cache-temizleme.html

Sunucu Konsol (WebSend vb.) bağlantısı çalışmıyor, nasıl çözerim?

Bunun üç nedeni olabilir, birincisi minecraft sunucunuza kurduğunuz konsol eklentisinin ayarlarını yapmamış olabilirsiniz. Bu ayarları bu sayfaki gibi yapabilirsiniz: https://egitim.leaderos.com.tr/yoenetim-paneli/sunucu İkincisi minecraft sunucunuz üzerinden konsol ayarlarında girdiğiniz portu açmamış olabilirsiniz (Minecraft sunucunuzu aldığınız yere açtırabilirsiniz) Üçüncüsü ise site hostinginiz üzerinden konsol ayarlarında girdiğiniz portu açmamış olabilirsiniz. (Site hostingini aldığınız yere açtırabilirsiniz)

Paket Yükseltme işlemini nasıl yapabilirim?

Paket yükseltme için Hesabım > Lisanslar sayfasına gelin. Yükseltme yapacağınız lisansı listeden bulup Ayarlar butonuna basınız. Bu sayfada dilediğiniz paketin yükselt butonuna basınız ve ödemeyi yapınız. Ödeme işlemi sonrasında Lisanslar sayfasında İndir butonuna basınız.

Yükseltme işlemi yapmadan önce eski sitenizin yedeğini almakta fayda var.

Eğer siteniz son sürümde değilse son sürüme güncelleme yapınız!

Sitemizden indirdiğiniz yeni paketin ZIP'ini açın ve aşağıdaki işlemleri adım adım yapın.

  1. /apps/main/private/config/status.php dosyasını silin.

  2. /apps/main/private/config/connect.php dosyasını silin.

  3. /apps/main/private/config/app.php dosyasını silin.

  4. FTP'ye bağlanın ve public_html/httpdocs içine içinden silme işlemi yaptığınız ZIP'in içindeki dosyaları FTP aracılığı ile yükleyin.

Eğer karışık geldiyse destek talebi açabilirsiniz.

Lisansımın alan adını nasıl değiştirebilirim?

Alan adı değişimi için öncelikle https://www.leaderos.com.tr/ adresinden hesabınıza giriş yapınız. Hesabım > Lisanslar sayfasında alan adını değiştireceğiniz lisansın Ayarlar butonuna basınız. Bu sayfada alan adını ücretsiz bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Çevrimiçi sayısı gözükmüyor, ne yapmam lazım?

Oyundaki oyuncu sayısını göstermek için kullandığımız servisler var. Biz bu servislere istek gönderiyoruz ve gelen sonuca göre çevrimiçi sayısını gösteriyoruz. Eğer çevrimiçi sayınız gözükmüyorsa ya bu servisde bir bağlantı sorunu vardır ya da Minecraft sunucunuz bu servisi engelliyordur. Genelde Minecraft sunucuları bot, ddos gibi saldırılar almamak için yurt dışından erişimi engeller ve oyundaki çevrimiçi sayısı sitede gözükmez. Peki bunun çözümü nedir? Sizler için bütün çevirimiçi gösterme servislerini ekledik. Yönetim Panelinden Ayarlar > Sistem Ayarları kısmına gelerek Online API'den servisleri tek tek deneyin. Elbet birisi çalışacaktır. Buna rağmen gözükmedi mi? O zaman Online API olarak mcsrvstat.us servisini seçin ve Minecraft sunucunuzun firewall'ından 34.204.59.252 IP adresine izin verin. Bu IP'yi firewall'a nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız lütfen Minecraft sunucunuzu aldığınız yere destek mesajı gönderiniz.

Last updated